„PIANO.PL“


DOROTA MIŚKIEWICZ „PIANO.PL“ – koncert

WYKONAWCY:
Dorota Miśkiewicz – śpiew
Włodzimierz Nahorny – fortepian
Michał Tokaj – fortepian
Piotr Orzechowski (PIANOHOOLIGAN) – fortepian
oraz
ATOM STRING QUARTET:
Dawid Lubowicz – skrzypce
Mateusz Smoczyński – skrzypce
Michał Zaborski – altówka
Krzysztof Lenczowski – wiolonczela

Dorota Miśkiewicz koncertem PIANO.PL składa hołd polskiej pianistyce. Fortepian to narodowa specjalność – spośród wielu doskonałych muzyków, to właśnie pianiści wiodą w Polsce prym – zauważa. Jako, że gatunkiem najbliższym artystce jest jazz, podkreśla nade wszystko dokonania polskich pianistów jazzowych, którzy spektakularnie podążają drogą wyznaczoną niegdyś przez światowej sławy muzyka, Krzysztofa Komedę.
Na koncert składają się piosenki należące do kanonu polskiej muzyki, a ich wybór podyktowany został osobistymi sympatiami artystki, subiektywnym odczuwaniem muzyki i tekstu. Decyzje aranżacyjne dotyczące wybranych utworów pozostawione zostały pianistom. Niektóre z nich są zaskakujące
i pokazują nowe oblicze znanych piosenek, inne dążą do prostoty, nie odbiegając znacznie od oryginałów. Jedne i drugie zachwycają!

Koncert PIANO.PL jest kontynuacją bezprecedensowego wydarzenia, zrealizowanego w maju 2016 roku w Warszawie, podczas którego na jednej scenie wraz z Dorotą Miśkiewicz zaprezentowali się: Leszek Możdżer, Włodzimierz Nahorny, Marcin Wasilewski, Grzegorz Turnau, Andrzej Jagodziński, Bogdan Hołownia, Krzysztof Herdzin, Dominik Wania, Michał Tokaj, Piotr Orzechowski, Tomasz Kałwak, Lutosławski Piano Duo (Bartek Wąsik i Emilia Sitarz), Atom String Quartet oraz gościnnie Henryk Miśkiewicz.

Płyta CD z rejestracją koncertu wywołała ogromne uznanie krytyków i środowiska muzycznego, które przełożyło się na przyznanie płycie następujących nagród I wyróżnień:

FRYDERYKI 2016
Jazzowy Artysta Roku – nominacja dla Doroty Miśkiewicz
Jazzowy Album Roku – nominacja

JAZZ TOP 2016 magazynu Jazz Forum
Najlepszy album
Najważniejsze wydarzenie jazzowe

KORYFEUSZ POLSKIEJ MUZYKI 2016
Osobowość Roku – nominacja

data: 10 listopada 2017 r., g. 19.00
miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232
bilety: 80 zł

Informacje i bilety:
Nowohuckie Centrum Kultury
Biuro Organizacji Widowni
tel. 12 644 02 66 wew. 55
rezerwacja@nck.krakow.pl